“Синдео“ е приложна академия, която има за цел да направи своите учители едни от най-добрите в България, предлагайки редица курсове и цялостни образователни програми.
Техните усилия обединяват всички необходими умения за качествено и ефективно преподаване. На страницата си организаторите на инициативата обясняват, че се стремят да създадат желание за развитие и отговорност във всички хора, въвлечени в образованието, и го правят чрез практически събития за споделяне на добри примери и успешни практики.
Теодора Димитрова е един от основателите на академията. Тя е доктор по социално-икономическа география и учител по география и биология, магистър по "Културна и политическа география" и "Образователен мениджмънт", автор на учебни пособия и научни статии. Участва в някои от значимите за обществото проекти.
Теди споделя, че мисията, която я свърза с Ангел, другият основател на академията, е общото им желание да достигнат до всички ученици в България. Заедно решават, че това може да стане чрез връзка с техните учители.
Тя счита, че е необходимо да се промени ролята на учителя в българското училище, като от учителите трябва да се изисква да придобият множество нови педагогически и личностни качества.
“Смятаме, че всичко, което е научено от българския учител, трябва непременно да бъде приложено в час, а не да остане просто научено“, казва тя в “Нашият ден“.
Ангел Георгиев, другият основател на академията, има над 15 години опит като технически обучител и продуктов презентатор. Той провежда обучения в Европа, САЩ и Близкия изток. Ангел също е убеден в това:
“Вярваме, че всеки едни учител има желание и възможност да направи това. Не сме тук не за да им кажем, че не се справят добре, а по-скоро да им покажем нашата гледна точка“, казва Георгиев в интервю за БНР.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
В предаването "Време за наука" гостува проф. Васил Киров от Института по философия и социология към БАН, за да разгледа един от най-важните въпроси на нашето време: какво е бъдещето на работната сила в контекста на дигитализацията и автоматизацията? Дискусията се проведе под темата "Между машините ще ни заменят и няма хора", а професорът предостави..
В рубриката "Науката не спи" гостува Никола Кереков , който разказа за едно изумително явление в света на мравките. Той сподели как тези малки същества извършват сложни хирургически операции, напомнящи на медицината при хората. Кереков започна с подчертаване на важността на медицината за човечеството, като я определи като едно от най-големите..
Навръх Ивановден, в рубриката "Разговорът" в "Нашият ден", енергийният експерт Иван Хиновски разказа за своите впечатления от пътуванията си в Таити, Австралия и Океания, както и за срещите си с българи там. Той сподели детайли за начина на живот в тези региони и разкри любопитни факти за енергийните източници в Океания. Благодарение на своите..
В ефира на "Нашият ден" в рубриката "Темата на деня" бяха обсъдени перспективите за подкрепа, приобщаване и запазване на българското самосъзнание сред многобройната българска общност по света. Събеседници по темата бяха Райна Манджукова , изпълнителен директор на Държавната агенция за българите в чужбина (ИАБЧ), и Северино Кожухаров, главен..
Обещания, надежди, мечти и пожелания – декемврийските празници и посрещането на Новата година често са белязани от крайни противоречиви състояния и емоции. Семействата се събират, трапезите са в центъра на срещите, традициите повеляват. Преди официалните почивни дни напрежението и стресът бележат кулминация заради приключването със стари или отлагани..
За да можем да кажем, че киното ни предлага мотив да обичаме и питаме, а и да даваме, както дава йовковият Серафим, в "Кино с думи" гостува жената, която..
На 6 януари 2025 г. от 19.00 часа, в артфоайе "Антракт" при Камерна сцена, Народен театър "Иван Вазов", се открива изложбата " Артистът зад плаката –..
В днешната рубрика "Епизоди от живота" обръщаме внимание на една тревожна тенденция, свързана с празничната пиротехника, и нейното въздействие върху..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg