Тя е пътешественик по душа и търсач на нестандартното. Габриела Терзиева е организатор на първия бранд за пътуване с конни експедиции у нас.
"Ние организираме тези "тайни пътувания“ в България, с които целим да запознаем българите с по-непознатите кътчета в нашата страна и да отрием един по-интересен начин за пътуване за тях. Като идеята е да подпомогнем по-слабо развитите региони на страната."
Това казва в интервю за "Нашият ден“ Габриела Терзиева. Тя е експерт по история на арабското изкуство. Преди години започва да се занимава активно с туризъм и се заема да наложи нов вид туристическа услуга, която да впечатли и да изненада туристите.
Тя допълва, че обожава българското село и смята, че красотата на България се крие именно в тези места, а не в по-популярните туристически дестинации.
Според Габриела Терзиева младите хора са по-отворени към този тип тайни дестинации, защото не всеки би тръгнал някъде, без да знае къде отива. В момента за всеки потенциален турист може да избира от 17 тайни локации из цяла България.
24 дни извън света на технологиите
Да изминеш в рамките на 30 дни над 1000 км в най-старата пустинята Намиб, като част от конна експедиция, е предизвикателство, което Габриела Терзиева приема като изпитание. Твърди, че не е най-добрият ездач, защото се научава да язди чак 20-годишна.
"След като си бил в контакт с дивото един месец, което не е чак толкова дълго време, когато се завръщаш в твоя нормален начин на живот, осъзнаваш колко неща не са ти необходими и с колко излишни неща се обграждаме всеки ден и си мислим, че не можем да живеем без тях“, допълва тя.
През месец септември Габриела Терзиева ще язди с гаучосите в Южна Бразилия. Предстои да види и пустинята Атакама.Посланието
"Ще бъдете учудени колко много можете", казва Габриела Терзиева.
Целия разговор можете да чуете в звуковия файл.
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за чуждестранните агенти и други законодателни инициативи – разговор в "Нашият ден" с адвокат Александър Кашъмов , правозащитник и активист, изпълнителен директор на Програма "Достъп до информация", резервен..
Въпросите за връзката между политика и психично здраве заемат централно място в новия, 16-и брой на списание "dВЕРСИЯ". Изданието разглежда какво означава да живееш с психично заболяване или да се грижиш за някого в подобна ситуация в съвременна България. То поставя под въпрос взаимодействието между индивидуалистичната култура, неолибералния..
В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" се проведе интересен разговор с архитект Анета Василева – преподавател в УАСГ и НБУ, архитектурен историк и критик. Повод за интервюто беше книгата ѝ Kicked A Building Lately? – Архитектурната критика след дигиталната революция . Арх. Василева сподели, че книгата предоставя възможност..
В рубриката "Епизоди от живота“ на предаването "Нашият ден" ни пренесоха в Испания, където се разгръща мистериозният свят на Кармен Мола и четвъртия ѝ роман "Мълчанието на майките". Но кой всъщност е Кармен Мола? И какво могат да очакват читателите, които за първи път разгръщат нейна книга? Преводачката на книгата, Анелия Петрунова, разказа в..
Божана Славкова е поет, музикант и артист, отличен на големия международен поетичен конкурс Milli Dueli. В "Нашият ден" Славкова разказва за темите на деня, които я вълнуват, за каузата Green Peace, както и за новооткритото пространство за култура и екология "Магнит" "Магнит" е ново общностно младежко пространство, което се намира на..
Ако не сте се самоизолирали от политическото ни злободневие, защото немалко от нас наистина са го направили, и сте слушали внимателно това, което говорят..
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за..
Във връзка с 70-годишния юбилей на ЦЕРН и по случай 25-ата годишнина от пълноправното членство на България във водещата научна организация, Министерството..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg