В разгара на летния сезон всички се стремим да прекарваме повече време на открито, сред природата, да почиваме и да търсим прохлада в летните жеги. А какво по-добро място за всичко това от планината? Ето защо ви предлагаме да отскочим до Витоша, като най-стария природен парк на Балканите, простиращ се на площ от над 300 кв. километра до София, с изключително богато биоразнообразие като флора и фауна. Догодина ще бъде отбелязана и 90 годишнина на Природен парк Витоша и в светлината на този юбилей, а и поради големия туристически поток в планината през летния сезон ви срещаме с експертите от дирекция "Природен парк Витоша", за да ни разкажат повече за историята, инфраструктурата и уникалните растителни и защитени видове на парк Витоша, както и как да се наслаждаваме на прохладата и красотата на планината, като я опазваме.
Силвия Арангелова, която е старши експерт екологично образование и туризъм в дирекция "Природен парк Витоша", разказва за историята, планинската инфраструктура, като информационни центрове, алеи и музеи на територията му, подходящи за посещение от туристите през летния сезон, както и за екологичното образование и инициативи това лято.
Десислава Гюрова, главен експерт Флора на природен парк Витоша, ни запознава с изключителното биоразнообразие с което може да се похвали тази прекрасна планина в дирекция "Природен парк Витоша" ще разкаже повече за растителното и животинското богатство на природния парк, защитените видове, за лечебните растения и правилата за тяхното събиране и опазване.
В рубриката на "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев, дългогодишен консултант на предаването, отговаря на слушателски въпроси. Панталей Николаев, София: Имаме преписка с областната управа София-град – оценител по Закона за обезщетяване на собственици на одържавени имоти е предал оценка. Ходихме всеки вторник при заместник областния..
В "Мигранти с таланти" ви срещаме с афганистанеца Халед Мераджудин . Той е роден в Кабул и пристига в България преди 25 години като бежанец от войната в Афганистан. След престой в Индия, през 1991 г. семейството му пристига в България, където намира своя втори дом. Тук Халед завършва 52-ро училище "Цанко Церковски" в София, след което учи в Нов..
В редакция "Хумор и сатира" често правим открития, които засягат човечеството и винаги ги споделяме с него. Какво открихме тази седмица (освен, че Кралят е жив) ще споделим в неделя веднага след новините в 18 часа, когато ви предлагаме да чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос" по стихотворения на..
До какви последици за собствениците на имоти водят направените изменения на Закона за устройство на Черноморското крайбрежие, приети в пленарна зала на 9 февруари 2024 г.? Доколко са съобразени с Конституцията на Република България тези поправки? Как ще бъдат обезщетени собствениците на имоти? Какъв е казусът на Кирил Киров , собственик на имоти около..
На 21 февруари светът отбелязва Международния ден на екскурзовода – професия, която има ключова роля в опазването и популяризирането на културното наследство. По този повод разговаряме с Румяна Титерякова , дългогодишен екскурзовод и преподавател в Пловдивския университет, за предизвикателствата пред професията и необходимостта от баланс между..
"Адвент – повест за добрия пастир" е една от най-известните книги на исландския писател Гюнар Гюнарсон, която продължава да вълнува читателите и до днес...
На днешния 21 февруари в Регионалната библиотека "Захарий Княжески" ще се състои среща-разговор с изтъкнатия археолог академик Васил Николов. Темата на..
Драматичният театър "Стоян Бъчваров" във Варна обяви създаването на нов театрален фестивал в морската столица. Първото издание на Черноморския театрален..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg