Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Частният случай на Борислав Цветков

Как да защитим правото си на собственост?

Повече за ревандикационния иск на невладеещия собственик срещу владеещия несобственик

Снимка: БГНЕС

Как да защитим правата си, ако в наш имот незаконно живее човек, който плюс това е служител на МВР?

Борислав Цветков притежава наследствен имот, който си състои от вила на два етажа с размер около 75 кв.м и прилежащо място 800 м. Той е полицейски служител

Имотът е присвоен от Добрин Иванов, който е местният квартален отговорник и се грижи за реда в село Оборище, част от град Панагюрище. Лицето се е нанесло там през 2010 г., когато собственикът на имота не бил в страната и е работил в чужбина. И до днес Добрин Иванов, продължава да полза вилното място.

Борислав Цветков е изпратил няколко жалби до министър на вътрешните работи, като жалбите са били пренасочвани към ОД на МВР в град Пазарджик , а от там са пренасочени към РУ на МВР в град Панагюрище.

Той притежава акт за узаконяване на вилата и мястото. Както и документи, които доказват, че бащата на Борислав Цветков е заплатил покупката на мястото на община Панагюрище, както и документи за плащане на данъци за този имот.

Има заведено дело, което тече в момента и престои да реши, който е реалният собственик.

Адвокат Захари Генов, консултант на предаването "Законът и Темида", коментира, че Борислав Цветков трябва да отиде в този районен съд на територията на който се намира имота. Ако разполага с данните на полицейски служител Добрин Иванов, да разбере какво е делото и от какъв характер е, както и по кой член от Закона е заведено, за да може да се включи в процеса като заинтересована страна.

Другата възможност, която му дава Закона е да отиде в съответната Служба по вписванията, която обслужва този район по местонахождение на имота.

Борислав Цветков има право да подаде жалба до Прокуратурата за самоправните действия на лицето обсебило имота. Но, може да заведе дело по чл.108 от Закона за собствеността, като собственик на който е отнето владението.

Целия разговор можете да чуете в звуковия файл.


По публикацията работи: Наталия Маева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Веселото лято на децата в Ботевград

От днес (8 юли) до 19 юли децата в Ботевград ще имат възможност да се включат в инициативата "Весело лято в града" . За програмата в "Нашият ден" разказва Петя Нинова – експерт "Туризъм и публични събития" в община Ботевград. Инициативата, която съществува вече над десет години, е насочена към деца между 5 г. и 12 г. Съобразените с тази..

публикувано на 08.07.24 в 10:43

Алергията – болест на съвремието

По данни на СЗО алергиите са на четвърто място сред хроничните заболявания в световен мащаб. Между 30-40% от населението е засегнато от проблема, като в последните 20 години честотата на алергичните състояние се е удвоила. 300 млн. души по света страдат от бронхиална астма и тенденцията продължава да е възходяща. В Световния ден за борба с..

публикувано на 08.07.24 в 09:17
Доц. Милена Якимова

Доц. Милена Якимова: В България силовите структури работят по команда за бандитите

Какво се случва с обществата, когато системните партии останат без гражданско доверие, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Милена Якимова , преподавател по социология в СУ "Св. Климент Охридски". "Такава ситуация води до нарастване на фашистките настроения , а фашистките поддръжници се чувстват окрилени да надигнат глас и..

публикувано на 08.07.24 в 08:55

В деня на българската святост за избора на нов патриарх

Христовата Църква е една и неделима. Поместните църкви са живи членове на тази света, съборна и апостолска Църква. Обособяването на поместни Църкви ни говори, че Бог е осветил съществуването на различните народи с техните характерни черти. Като се вземат под внимание различните особености на отделните народи, проповедта и службата на роден език..

публикувано на 07.07.24 в 09:20

Село Калояново – древно и младо

Село Калояново се намира на около 25 километра от областния град Пловдив и е общински център на общо 15 села. До 1934 година носи името Селджиково. Изборът на новото име е в чест на българския цар Калоян. Днес в селото живеят над 2500 човека. В периода VIII век преди Христа - V век след Христа земите около Калояново са част от територията на Древна..

публикувано на 06.07.24 в 13:05