"Публиката беше толкова щедра с мен, аз съм безкрайно благодарна и окрилена", каза след концерта си на "Аполония" 2023 Мария Илиева.
За нея в тези специални моменти се случва именно магията на общуването между артиста и неговата публика.
На сцената на Амфитеатъра в стария Созопол тя си партнира с тромпетиста Мартин Ташев, Владислав Мичев - тромбон и синтезатор, китариста Георги Янев, Мартин Денев - клавишни, Димитър Семов на барабаните и Емилио Мархолев, който свири на бас.
"За мен е привилегия да съм на сцената на "Аполония", защото това е един от най-специални фестивали, създавани тук, в региона", добави още певицата. Тя определи публиката като много подготвена, интелигентна и специална.
Според Мария Илиева трябва да сме благодарни за това, че ни има и имаме шанс да споделяме, да обичаме и да мечтаем. Любовта е най-висшия смисъл на живота, твърди тя, и даването ѝ в каквато и да е форма, те прави по-добър. А човек трябва да се стреми да бъде по-добър във всеки следващ ден.
"Да имаш мярка, добър вкус и добра култура" – това за Илиева означава да играеш стилно в живота, а и в любовта. Самата тя харесва стилните играчи, хората, които развиват себе си и имат вяра в доброто.
"Когато намериш опора и вярваш, че това е правилната опора в живота и в света ти, тогава нещата се случват. И аз мисля, че вярата е много сериозен фундамент за успеха на всеки един от нас", смята Мария Илиева.
Тя е на мнение, че времето лети твърде бързо, а един живот не стига, за да даде цялата любов, която иска да даде, за да изпее всички песни, които иска да изпее. Затова пък се стреми да оползотворява времето си по най-смисления начин и да добавя стойност на всеки един момент, който може да грабне и да прегърне.
В звуковия файл можете да чуете цялото интервю с българската певица, която е участвала в концертите на световни изпълнители като Джордж Майкъл, Дани Миноуг и Атомик Китън и е била на една сцена редом със Simply Red, Scorpions и Глен Хюз от Deep Purple.
В предаването ще прозвучи документален запис на Моцартовия шедьовър "Така правят всички жени". Представяме изпълнение от 22 юни 2024 с участието на премиерния солистичен състав, хора и оркестъра на Държавната опера във Виена. Диригент е Филип Жордан. За новия прочит режисьорът Бари Коски споделя в интервю пред драматурга Николаус Щеницер: "Започнах да си..
Антон Гудов е родом от Казанлък, но е изпълнител на родопски песни. Негова страст са старинните песенни образци и автентичните фолклорни костюми. Той е закърмен с народната музика, но първата си съзнателна среща с нея осъществява чрез музиката на едно златно поколение изпълнители, а именно: Христина Лютова, Валя Балканска, Младен Койнаров, Надежда..
Именитият състав на Софийска филхармония "Кварто квартет" ще ни потопи в необятната музика на Моцарт с една красива и нетипична концертна програма в зала "България". Това ще се случи в световния ден на композитора – 27 януари от 19,00 ч . Концертът ще започне с увертюра от "Вълшебната флейта" с вече популярната по света преработка на Кристиян Байер..
Легендите на експерименталната музика и неконвенционалния джаз Франк Гратковски (Германия) и Казухиса Учихаши (Япония) пристигат в София на 23 януари (четвъртък) , за да открият Sofia Free Jazz , новата серия на радиофестивала "Аларма Пънк Джаз" на БНР в сътрудничество с "Гьоте-институт – България" , посветена на свободната..
Вторият концерт за пиано от Албена Петрович-Врачанска ще прозвучи за първи път в изпълнение на Мартина Табакова и Симфоничния оркестър на БНР с гост-диригент Константин Добройков на 15 януари в 1 студио на БНР от 19.30 часа. Премиерата отбелязва 60-тата годишнина на композиторката. Събитието със заглавие "Българска музика" е част от новия цикъл..
На днешния 17 януари си спомняме за големия български поет Атанас Далчев , който ни напусна на тази дата през 1978 година . Атанас Далчев е..
С покана за един специален концерт в "Артефир" гостува музикантката и асистент в НМА "Проф. Панчо Владигеров" Сабина Йорданова . Утре (18 януари)..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg