Eмисия новини
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В "Клетката" на живота

От 29 септември в националния телевизионен ефир тръгва нов сериал с участието на актьора Явор Ралинов

Снимка: @kletkata.tvseries

История за силата на духа, свободата и втория шанс ще гледаме в ефира на една от националните ни телевизии. Докато проследява пътя на силната и смела Ина, изправена пред тежка, морална дилема, зрителят ще влезе в "Клетката" – тази, в която животът често ни поставя, а нерядко и самите ние избираме да влезем в нея.

Сериалът, който залага на динамично действие и интригуваща криминална линия, си поставя за задача да засегне актуални обществени теми от нашата действителност, като битката срещу корупцията и търсенето на справедливост, изпитанията, пред които е изправен обикновеният човек в свят на престъпност, жестоката действителност в затворите, които са огледало на обществото, насилието и корените на женската престъпност.

През образи и обрати "Клетката" говори за дълбоките човешки отношения и последствията от тях.

В ролята на Ина, която попада в капана на корупционни схеми и трябва да търгува свободата си, влиза актрисата от театър "Българска армия" Гергана Данданова. Нейни партньори в постоянната борба с времето и нечестния развой на живота са Асен Блатечки, Мартин Димитров и Жаклин Дочева.

Завръзката в "Клетката" е ужасяващ инцидент, който преобръща вътрешния свят на главните персонажи и провокира всички драматични събития и непосилни за преодоляване препятствия. Всеки един от героите носи "клетката" в себе си, но ще успее ли да се измъкне от нея?

Макар сериалът да не дава отговори, а да провокира въпроси, актьорът Явор Ралинов, който е персонажът, отговорен да заплете сюжета на сериала, разказва подробности за "Клетката".

Чуйте го в звуковия файл.


По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Рада Шарланджиева

Преводът като разпъване на езиковите граници

Днес (9 април) от 18:30 часа в Литературния клуб на Столична библиотека в поредицата "Преводач на месеца" ще гостува Рада Шарланджиева.  Освен с преводаческа дейност, тя се занимава и с журналистика, есеистика и критика. По време на срещата с читатели нейния творчески облик ще представят проф. Михаил Неделчев, проф. Албена Бакрачева и доц. Йордан..

публикувано на 09.04.25 в 15:05
Невена Цанева, Асен Лозанов, Васил Ряхов

Бургаският театър подава ръка на най-младите таланти

С премиера на спектакъла "Мъртвешки танц" от Аугуст Стриндберг ще посрещне публиката си на 10 април Драматичният театър "Адриана Будевска" в Бургас . Постановката по пиесата на големия шведски драматург е дело на Мария Генова. Младата режисьорка е победителка в първото издание на конкурса за абсолвенти, завършващи режисура за драматичен театър...

обновено на 09.04.25 в 14:37
Петранка Божкова

Добруджански писатели гостуваха на Дом "Дора Габе"

Автори от Добрич гостуваха с творческа вечер и литературно четене в Дом "Дора Габе" в София. Писателят Красимир Бачков, автор на сборниците "Някъде там" и "Разкази от този и онзи свят", и Петранка Божкова – поетеса и журналист, дългогодишен кореспондент от Добрич за БНР Радио Варна, представиха свои творби. Среща със столичната публика имаше и..

публикувано на 09.04.25 в 13:37

Преиздадоха "Джобен психотерапевт" на Сузана Макмахън

Преиздадоха " Джобен психотерапевт " на  Сузана Макмахън Това е книга, помогнала на милиони хора в цял свят да разберат себе си и сами да си помогнат. Тя предлага отговори на въпроси, които за мнозина са жизненоважни, като се започне от "Кой съм аз?" и "Какъв е смисълът на живота?", и се стигне до "Какво мога да контролирам?" и "Как да приема себе..

публикувано на 09.04.25 в 12:10
Любомира Попова

Съвременният творец е разкъсан между това да създава изкуство и това да го продава

Живописецът и уебдизайнер Любомира Попова говори в "Нашият ден" за брандирането при създаване на културни събития – за следването или избягването на трендовете, за подходящите и неподходящи визуални елементи, за сложните и прости послания. "Съвременният творец е много по-свободен да бъде себе си, да изразява концепциите си по начина, по който..

публикувано на 09.04.25 в 10:13