Валери Коничева, студентка 4 курс в специалност "Финанси и счетоводство на английски език" в УНСС, спечели стипендията на името академик Евгени Матеев на фондация „Еврика“ за втори път. През 2020 година Валери печели почетната титла "Студент на годината" на своя университет в категорията "Талант", а през 2022 година получава националната награда "Студент на годината в областта на стопанските науки". Коя е Валери Коничева и как попада под светлините на прожекторите? Разказът ѝ изглежда наглед съвсем обикновен, но всъщност крие голям заряд, защото разкрива на какво се дължи удовлетворението на Валери и как се следват и осъществяват мечти.
Обичам да преодолявам невъзможните неща
Валери Коничева: В един момент осъзнах какво ме влече и какво искам да правя с живота си. Винаги съм искала свобода и някак обвързах това с икономическото образование и със свободата да бъда предприемач./…/ Това което ми харесва в бизнеса е, че има голям риск и съответно, ако успееш, има добра възвращаемост. Самият факт, че 90% от стартъпите се провалят, ме кара аз да опитам да бъда от тези други 10%. Обичам да правя това, за което ми казват, че не мога да направя. Освен за инвестиции обаче, не мога да харча пари за други неща и ще трябва да се науча с годините да се грижа за себе си, защото иначе се губи баланса. При мен има много работа и учене. И това е.
Целият разговор можете да чуете в следващия звуков файл
Предаването отпразнува 30-ия си рожден ден във Второ студио на БНР със скъпи гости – стари и нови приятели, съмишленици и съавтори. Сред тях бяха проф. Лучия Антонова, директорка на Института за български език към БАН, ръководители и членове на секциите в Института, проф. Веселка Желязкова, директорка на Кирило-Методиевския научен център при БАН,..
На 1 декември ще отбележим Световния ден за борба със СПИН. Дни преди светът да насочи внимание към това заболяване, Никола Кереков запознава слушателите на "Време за наука" с един нов медикамент – селективно противовирусно средство, което вероятно ще изиграе ключова роля в световната борба със СПИН. Медикаментите срещу HIV инфекцията се..
Ивайло Петров е млад и много деен човек, носител на много награди и отличия, включително и на именната стипендия "Джон Атанасов" на фондация "Еврика". Защо обаче определям Ивайло Петров като много деен човек? Защото дори в момента той завършва две магистратури – една в Техническия университет във Варна, но в същото време учи магистратура и в..
Месецът, посветен на мъжкото здраве, бе анализиран от акад. Чавдар Славов. В мотото на здравната среща в ефир използвахме популярното име на кампанията, която наричаме и "мустакатия ноември", но и заглавието на един изключително показателен "мъжкарски" филм. Защото отговорността на по-силния пол винаги е била не само в полза на собственото здраве, но..
Много от слушателите на "Покана за пътуване" със сигурност са ходили до Сицилия, единият от двата италиански острова с автономен статут. Първата ни асоциация от там, естествено е вулкана Етна и природни красоти, а втората – мафия. Но едва ли в съзнанието ни ще изникне кинофестивал. А точно на такъв, при това за документални филми с..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как..
Една много интересна фотографска изложба съчетава фотография, архитектура и разкази на хора, живеещи по покривите. Ще научите къде и докога можете да се..
Сюжетът на романа "Лешникови градини" поставя сериозни и открити въпроси, без компромиси. Защото тъкмо със задаването на въпроси се открива нов свят,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg