Българската федерация по художествена гимнастика ще представи официално документалния сериал на Андрей Андонов „ПЪТЯТ“. Филмът е свръзан със спечелването на олимпийската титла от българския ансамбъл на Игрите в Токио през 2021 година.
Премиерата е на днешния 15 януари от 19:00 ч. в Народен театър "Иван Вазов". Филмът е изградена от автентични кадри, съчетаващи интригуващи истории и вълнуващи моменти свързани с пътя на българските олимпийски шампионки към златния олимпийски медал от Токио 2020. Историята изобилства от невиждани до момента мигове от Япония по време на Ковид пандемията, но и от "кухнята" на националния отбор по художествена гимнастика.
Сериалът "Пътят" ще се излъчва от 20 януари всяка събота от 15:00 часа по bTV. Периодът на излъчване е през януари, февруари и март, както и непосредствено преди летните олимпийски игри в Париж 2024.
Премиерата на сериала ще бъде само с покани. Местата в Народен театър "Иван Вазов" се заемат до 18:45 часа на 15.01.2024 година. В ефира на “Нашият ден” режисьорът Андрей Андонов сподели кои са спред него най-важните моменти при изгражаднето на филма. По негови думи идеята се ражда за три години.
Андонов казва, че не се е намесвал, не съм режисирал, не съм ги карал да говорят нищо, да снимат нищо. Истинското документално кино е това.
"До последно се променяше историята и формата. Първоначалната идея беше да се направи едно малко филмче, което да остане като спомен за Българската федерация по художествена гимнастика за тяхното пътуване и участие в олимпиийските игри в Токио през 2021-ва година“, разказва той в интервюто.
Разказва още, че самите участници го снимат с личните си телефони. Казва още, че самата историята се променя от само себе си и започва да става много сериозна с това как се развива самата олимпиада. Те снимат и му изпращат съдържанието всеки ден. Подчертава, че снимат 25 дни с телефоните, а той сваля съдържанието.
Разказва още, че най-много снима официалния фотограф на Българската федерация по художествена гимнастика - Ана Недкова, "която снима, както видеа, така и снимков материал". Тя е и основният оператор, "но всеки, който снима праща материал", посочва още.
Чуйте подробности за събитието в звуковия файл.
Асоциацията на българската авиационна индустрия (АБАИ) връчи своите традиционни годишни награди. Отличена от АБАИ в категория "Медии" е водещата на "Нашият ден" Нина Цанева, която заслужено получи грамота "Гласът, който вдъхновява". С представянето на теми, свързани с авиационното дело в България, Цанева се превърна в истински глас на..
Отвеждаме слушателите на "Нашият ден" в Париж, където Българското неделно училище "Иван Вазов" създаде коледен подарък за българските семейства от цял свят. Янета Димитрова , заместник-директор на училището и преподавател по БЕЛ разказва какво можем да открием на страниците на международния коледен брой на вестник "Вазовчета", създаден от..
В "Нашият ден" представяме две коледни инициативи на студентите от Софийския университет "Св. Климент Охридски" , които за поредна година ще стоплят сърцата на куп непознати възрастни хора и деца. За десети път Студентски съвет при СУ организира най-топлото си събитие, като приканва студенти, преподаватели и приятели на Алма Матер да се..
"Какво отлагате на ежедневна база?", пита психотерапевтът Алис Русева и съветва това да бъде първият въпрос към себе си при симптоми на тревожност, които осъзнаваме, че ни пречат. Реакциите ни, породени от страх относно бъдещи събития, зачестяват в съвременното общество. След годините на пандемия нивата на тревожност са повишени не само по отношение..
"Хроничното бъбречно заболяване (ХБЗ) често остава незабелязано, докато не достигне до сериозни и необратими стадии. Пациентските организации в България алармират за необходимостта от промени в здравната система, които да осигурят навременна диагностика и лечение на това заболяване. Христина Николова, представител на Асоциацията на пациентите с..
Жителите на троянското село Черни Осъм са обезпокоени от развитието на проекта за изграждане на язовир в близост до населеното място. В "Нашият..
Световноизвестният гръден хирург проф. Валтер Клепетко, който до пенсионирането си бе ръководител на катедрата по хирургия в Университетската болница..
"Какво отлагате на ежедневна база?", пита психотерапевтът Алис Русева и съветва това да бъде първият въпрос към себе си при симптоми на тревожност, които..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg