Проекта BUSTA има за цел да развие уменията на учениците в тренирането на терапевтични животни с цел помощ на хора със специфични нужди. Финансиран от ЕС чрез програма "Еразъм", проектът включва шест организации от Белгия, Литва и България, които работят заедно две години, създавайки алтернативни програми и образователни подходи чрез включването на дейности с терапевтични животни.
В рубриката "Епизоди от живота" на предаването "Нашият ден" за проекта разказва Цветелина Коловска от организацията.
В рамките на проекта учениците имат възможността да се запознаят с различни видове терапевтични животни в техните страни на пребиваване - делфини в Литва, кучета-асистенти в Белгия и коне в България. Целта е да се насърчи разбирането и уважението към хората със специални нужди, както и към организациите и професионалистите, които работят в областта на терапията с животни.
Проектът се осъществява чрез различни дейности, включващи запознаване с животните, игри и упражнения с тях, както и обучение за провеждане на терапевтични сесии. За учениците това е възможност да се изправят пред предизвикателствата, пред които са изправени хората със специални нужди, и да разберат стойността на работата с терапевтични животни.
Проектът BUSTA помага на учениците да развият нови умения и да придобият опит в областта на терапията с животни. Всяко посещение на учениците във фермата, където работят с коне, представлява възможност за взаимодействие и обогатяване на връзката между животните и децата.
Проектът BUSTA е пример за успешно сътрудничество между образователни и обществени организации от различни страни с цел подпомагане на интеграцията и подкрепата на хора със специални потребности чрез терапия с животни.
Чуйте разговора в звуковия файл.
В деня на честването на 90-годишнината на БНР, гост в студиото е Дейвид Джордан - директор "Редакционна политика и стандарти" в BBC и генерален секретар на PBI – Международната организация на обществените радио и телевизионни оператори. Каква е връзката между 90-годишнината на БНР и годишната конференция на Международната асоциация на обществените..
В деня, когато отбелязваме 90 години от създаването на БНР насочваме вниманието ви за възможностите на медиите да спомагат или да пречат на религиозните послания на различните религиозни общности в България. Правим го заедно с д-р Слава Янакиева преподавател в Нов български университет, тя е доктор в научна област "Социология, антропология и..
Българското национално радио отбелязва своята 90-годишнина. По този повод е празничното издание в ефира на програма "Христо Ботев". Включиха се колеги от програма "Христо Ботев", програма "Хоризонт", дирекция "Дигитални програми" и РРС. Водещи са Мария Мира Христова и Стойчо Стоев. Ето какво сподели Димитрина Кюркчиева, водещ в предаването..
Защо фашистките и нацистките настроения стават все по-приемливи и често са бъркани с "консерватизъм" и как войната срещу реалността се задълбочава, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Валентин Вълканов , преподавател по социология в НБУ. Коя реалност "Помним какво направи Зукърбърг , премахвайки фактчекърите от "Мета" в САЩ,..
В редакция "Хумор и сатира" обичаме да сме радостни и затова дебнем къде има повод за това. Като му се порадваме, порадваме и го споделяме, което и ще направим в неделя веднага след новините в 18 часа, когато ви предлагаме да чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос", изпети от Асен Кисимов, Йосиф..
Село Бърдарски геран, разположено в сърцето на България, е известно като културен център на банатските българи. Със своята уникална история, архитектура..
Защо фашистките и нацистките настроения стават все по-приемливи и често са бъркани с "консерватизъм" и как войната срещу реалността се задълбочава,..
Младежкият театър "Николай Бинев" отбелязва 80 години от своето създаване с премиера на куклената постановка "Вълшебната флейта" по операта на В. А...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg