Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Студентите от ЛТУ канят на Седмица на ландшафтната архитектура

4
Снимка: bansko.bg

От 2006 година април се отбелязва като световен месец на ландшафтната архитектура, а в София от 22 до 26 април студенти от 5 курс от Лесотехническия университет организират традиционната "Седмица на ландшафтната архитектура".

От 2009 г. винаги през април бъдещите ландшафтни архитекти заедно със свои преподаватели и с представители на професията показват уменията и знанията в различни дейности, в които могат да се включат и обикновени граждани.

Този път седмицата на Ландшафтната архитектура ще се проведе в четвъртата седмица на април в централната сграда и в двора на ЛТУ.

През петте дена ви очакват вълнуващи работилници и лекции, посветени на работата със скандинавски мъх, интериорното и покривното озеленяване, поддържане на централна градска част, декоративни настилки и други.


В понеделник (22 април) от 14.30 ч. в зала "Мако Даков" в централната сграда ще бъдат връчени наградите в конкурса "Споделено и зелено" – за студентски проект за интериорно озеленяване на сградата на библиотеката на ЛТУ, във вторник си заслужава да посетите работилницата "Как да привлечем повече птици около нас" с начален час 14.30 в зала 408. В сряда ще се състои награждаването в конкурса "Дървесен вид на годината" – в зала 501 от 13.15 часа.

В четвъртък на 25 април програмата е интересна и за неспециалисти, тя включва:
• от 10.00 до 11.30 ч. лекция "Голф проекти и ландшафтна архитектура",
• от 12.30 до 13.30 ч лекция "Интериорно озеленяване на бъдещето"
• от 14.30 до 16.00 ч. Ландшафтен куиз – игра-викторина с награди.

А в петък от 10.00 до 11.30 ще се проведе конкурсът "Покривно озеленяване". На него ще бъдат представени студентски проекти и след това специализирано жури ще награди отличилите се.


Всички дейности в четвъртък и в петък ще се проведат в зала "Мако Даков".

Повече за идеята на Седмицата на Ландшафтната архитектура ще научим от доц. д-р Елена Драгозова, зам.-декан на ЛТУ и преподавател в специалност "Ландшафтна архитектура".


За акцентите в програмата на Седмицата на ландшафтната архитектура разказва Елис Басриева – петокурсничка в специалност "Ландшафтна архитектура".


По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Медиацията – предимства и въпроси

В рубриката на "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Елиза Николова, председател на Професионалната асоциация на медиаторите в България, консултант на "Законът и Темида", отговаря на слушателски въпрос. Георги Коларов от София. В какви случаи не е подходяща медиация? Стефка Сребрева от Варна. Какво трябва да направя, за да започна процедура по..

публикувано на 26.07.24 в 15:15
Лилия Старева и водещият на предаването - Божидар Александров.

"Морски приказки" за мечтатели и откриватели. И как водата може да е суха?

Лилия Старева, известен писател и фолклорист, представя своята нова книга "Морски приказки". Тази книга, насочена към малките читатели и техните родители, ни потапя в един магичен свят, където морето и неговите обитатели оживяват в приказки, изпълнени с фантазия и мъдрост. "Морски приказки" е първата книга на Старева, съставена от авторски..

обновено на 26.07.24 в 13:46
Проф. Таня Йосифова (вдясно) и Анелия Торошанова

Медиацията като извънсъдебно решаване на спорове – след решението на Конституционния съд

За медиацията като способ за извънсъдебно решаване на спорове.  Проф. Таня Йосифова – председател на Арбитражния съд при Българска стопанска камара, експерт по гражданско и търговско право, дългогодишен консултант на предаването, коментира темата в "Законът и Темида": "Медиацията е един от способите, чрез които може по доброволен път да се реше един..

публикувано на 26.07.24 в 12:35

Академия за учители в български неделни училища. Какво ще научат преподавателите?

Академия за учители в български неделни училища се провежда в София. Домакин на инициативата е Френската езикова гимназия "Алфонс дьо Ламартин" в София, разположена на бул. "Патриарх Евтимий" No 35. За първи път учителите ще имат възможност в рамките на една цяла учебна година да получат интензивна и продължителна експертна подкрепа, съобразена..

обновено на 26.07.24 в 12:13
Рибарят Тотко Ропотамски

Легендарният рибар Тотко Ропотамски и вдъхновението на Ченгене скеле

Много от нас са чували и посещавали рибарското селище Ченгене скеле до Бургас – едно живописно място, което привлича със своето очарование и автентичност. Наскоро, екипът на "Нашият ден" имаше възможността да посети Ченгене скеле на лодка, в компанията на човек, който е цяла легенда на Южното Черноморие – Тотко Ропотамски, известен и като..

обновено на 26.07.24 в 10:08