Гласът му обхваща 4 октави и над 36 тона. През 1998 година Красимир Аврамов, известен като Човека глас, се надпява с автомати "Калашников" и успява да ги надвие. След това заминава за САЩ, за да се впусне в шеметна международна кариера. На 30 май предстои премиера на филм-концерта "Еxperience pop opera в български свят", заснет в Античния театър. В "Нашият ден" Аврамов споделя повече за мащабния проект.
Филмът, който предстои да бъде реализиран на голям екран в салоните "Синеленд", е заснет по време на спектакъла "Български свят", състоял се на 13 септември 2023 година. В концерта са участвали над 120 артисти от България и чужбина.
По думите на Аврамов работата по проекта отнема години. Античният театър е символично място – именно там в края на 90-те години изгрява звездата на Човека глас. През 1998 година на сцената на Амфитеатъра Аврамов прави голям концерт, който бива заснет и излъчен от БНТ, а след това е разпространен в Армения, Казахстан и САЩ.
Още през 2006 година в Лос Анджелис Аврамов има възможността да организира голям поп оперен спектакъл в залата на "Оскарите", но поради технически проблеми концертът не е заснет достатъчно професионално, споделя певецът.
Аврамов изтъква, че спектакълът, който българските зрители ще могат да видят на голям екран, е осъществен с музикалното съдействие на Симфоничния оркестър на БНР, с диригент Димитър Косев, както и с аранжорите Румен Бояджиев-син и Добромир Кисьов. В концерта участват световни артисти като цигуларката Керън Брикс, тайко барабаниста Такуя и обоиста Вълчан Вълчанов-Чани.
14 камери, дрон, кранове и сложна осветителна схема са необходими за заснемането на големия спектакъл, разказва артистът. Филмът-концерт ще има е телевизионно разпространение, но Аврамов акцентира върху това, че екранният спектакъл е предназначен най-вече за голям екран. Билетите са достъпни онлайн.
Аврамов споделя, че животът на спектакъла няма да завърши с българската премиера. В момента се подготвя турне в Китай и се водят преговори за телевизионен показ в Индия.
Целия разговор чуйте в звуковия файл:
В рубриката "Архивите са живи", обръщаме поглед към един от най-ярките символи на българската литература – Пейо Яворов. На днешния ден по нов стил, преди 147 години, се ражда Пейо Тотев Крачолов, оставил своята незаличима следа в българската културна история под псевдонима Пейо Яворов. Поезията на Яворов е уникална и неповторима, с дълбока..
"Женските лица на историята" е сборник в чест на проф. Красимира Даскалова – виден български учен, едно от емблематичните лица на Философския факултет на СУ "Св. Кл. Охридски". Близо 30 години проф. Даскалова работи и съдейства за академичното институциализиране у нас на две изследователски полета – интердисциплинарни и свързани/пресичащи се по между..
Иля Пепеланов е новият директор на Драматичния театър "Адриана Будевска" в Бургас. Актьорът пое ръководството на театъра в края на миналата година след спечелен конкурс в Министерството на културата, в конкуренцията на още четирима кандидати. Директорският пост беше освободен преждевременно през февруари 2024 година, когато почина..
Едно от най-новите заглавия в юбилейния 60-и сезон на Театър 199 "Валентин Стойчев" е спектакълът "Морето след теб" от Яна Борисова. Пиесата се поставя за първи път на сцена, а неин режисьор е Марий Росен. Според Марий Росен тази пиеса може да се прочете и като романтична комедия. Тя обединява най-различни пластове – постмодернизъм, съвременно..
Лъчезар Лисицов , журналсит от "Клуб Z", коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" какво е да си парламентарен репортер днес. "Повечето..
В рубриката "Въпреки мрежата" гостува Антоанета Василева , член на екипа на асоциация "Родители" и координатор на Националния център за безопасен..
В началото на декември в Кралския театър "Ла Моне" в Брюксел се състоя очакваната световна премиера на "Фани и Александър" – опера, създадена от шведския..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg