Ежегодният фестивал "Топлофест" на РЦСИ "Топлоцентрала" на 13 и 14 юли (събота и неделя) ще представи богата програма с творчески работилници за изработване и управление на хвърчила, които ще разкрият тайните на летенето за малки и големи. В събитието със специалното участие на Международния фестивал на хвърчилата Via Pontika Kite Fest ще вземат участие едни от най-добрите пилоти на хвърчила в България.
На 13 юли програмата ще започне в 10.00 ч. с работилница за деца "Да летиш!", в която ще бъде представена забавната част от преживяването, придружено от ценна информация за полета с хвърчила. В зала 1 на "Топлоцентрала" ще бъде проведена и демонстрация на живо, а на голям екран посетителите ще могат да видят изпълнения на най-популярните пилоти на хвърчила в света. На финала присъстващите ще могат да опитат да летят и да усетят преживяването. Работилницата ще се проведе със съдействието на д-р Мартин Кърнолски (Revolution Kite) – пилот на спортни хвърчила.
На 14 юли от 10.00 ч. Юри и Нина Георгиеви ще продължат опитите за летене с работилница, в която ще научат малките и пораснали децата сами да конструират и управляват хвърчила по индивидуален дизайн, които после ще пуснат да летят и ще управляват сами.
Via Pontika Kite fest гостува за първи път в София именно на "Топлофест" като пилотите им ще наситят пространствата в парка около "Топлоцентрала" с впечатляващи разноцветни хвърчила от всякакви видове и размери.
Летният фестивал "Топлофест" се организира за трета поредна година в разгара на лятото от РЦСИ "Топлоцентрала". Фестивалътпредлага богата програма от разнообразни културни събития за посетители от различна възраст с вход свободен.
Водещ акцент на събитието тази година е темата "Високо във въздуха". "Всяка година преоткриваме изкуството и забавлението през различно преживяване – този път решихме фестивалът да носи онази лекота, за която всички мечтаем", споделя екипът на "Топлоцентрала".
Пилотът на спортни хвърчила д-р Мартин Кърнолски, част от Международния фестивал на хвърчилата Via Pontika Kite fest гостува в "Артефир". Чуйте неговия разказ за древната история на хвърчилата и управлението на съвременното хвърчило - американска разработка Revolution Kite с четири линии на управление, което може да се движи във всички посоки и позволява изпълнението на феерични съчетания във въздуха.
"Рисунка. Майстори" – така е наречен проектът на СБХ с куратор Явора Петрова. Тя кани 22-ма художници - майстори да участват със свои работи: "Поканих автори с биография в рисунката. Автори, които се изразяват чрез рисуването, които не обясняват своите мисли, а търсят образите за тях. Художници с уникален почерк, майстори в това, което правят във..
Краят на авторството, краят на кориците? Или вечно неизтребимите спори на живота ще си намерят нова почва някъде отвъд? Въпроси, които поставя книгата "Панспермия. Халюцинация за роман" от Полина Видас. Тяе магистър по литературна теория от Софийския университет и по психодрама към НБУ, психоаналитик и групов аналитик към Българско общество по..
В редакция "Хумор и сатира" знаем, че всичко е измама, но това не е причина да не търсим постоянно истинското. Какво сме открили тази седмица можете да разберете в неделя, веднага след новините в 18 часа , когато ви предлагаме да чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос", изпети от Татяна Лолова, Васил..
"Душата ми е стон" е историческа беседа, която ще пресъздаде духа на отминала София 111 години след последната вечер на Пейо Яворов и Лора Каравелова. T очно на 29 ноември в Общински културен институт "Красно село" от 19 часа Виктор Топалов, създател на "Бохемска София", ще пропътува през историята, спомнените и легендите за поета, за да се озове..
Една одисея, която не е на Омир, не е на Джойс и говори от името на българките в чужбина. Елица Георгиева пристига от Франция, за представянето на най-новия си роман "Одисея на момичетата от Източна Европа" във Френския институт. Това е вторият роман, който Георгиева пише на френски, след дебютния "Космонавтите само минават" ...
Във връзка с 70-годишния юбилей на ЦЕРН и по случай 25-ата годишнина от пълноправното членство на България във водещата научна организация, Министерството..
"Опитвам се да правя хубава музика и не искам да слагам някакви ограничения и знаци" – думи на пианиста, композитор, аранжор и диригент Ангел Заберски...
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg