В епизод 552 "Трамвай по желание" среща своята публика за пореден път с една от най-ярките фигури на българския театър – режисьора Бойко Богданов.
Както е известно, Бойко също така е поет, разказвач, администратор, оперен постановчик, балетмайстор, композитор. В "Трамвая" той е гостувал в различни свои сценични превъплъщения и поприща, включително и като музикант със своя авторски "Старомоден албум", в който той е и композитор, и текстописец, и изпълнител, като в певческата част получава подкрепа от тогавашни звезди на Младежкия театър, най-вече на Нети.
В сегашния случай знаменитият театрал влиза в трамвая на желанието като юбиляр. Нестандартният творец е решил, че си заслужава да отбележи като кръгла своята 64-та годишнина, макар че само след 10 дни, на 16 юли той ще навърши по-закръглените 65 години. Знаменитият режисьор ще направи своята междинна творческа и житейска равносметка със спектакъл-бенефис, където ще демонстрира голяма част от своите артистични и креативни умения.
Събитието е ситуирано в знаковия за Богданов Театър "Сълза и смях", оглавяван в най-светлите си години от самия него. А вдъхновението числото да е 64 идва от самите The Beatles и техният пророческо-закачлив хит When I'm 64 – Когато стана на 64.
В епизод 552 Бойо прави свой автопортрет чрез сюжети, ключови личности, съдбовни събития, сантиментални реминисценции, остри граждански позиции.
И няма накъде, продължава да е в своята авторска песен Бойко Богданов.
Няма накъде, нали така?
Снимка – Уикипедия
Трябва да харесваш това, което правиш, да си му отдаден, а и да имаш доза талант. Когато обаче те позиционират в кадър, ти остава само едно – да вярваш в човека, когото си в този момент. Така Александър Трифонов вижда актьорската игра. Според него има два варианта за пресъздаване на един образ – при единия, обличайки си костюма – актьорът става..
"Състояния" е изложба на Венелина Петкова и Богдан Богдев, която съчетава японска калиграфия и монохромен абстрактен експресионизъм. Авторите представят своите вътрешни светове чрез търсения, заредени с лични психологически подпластове. Това са изкуства на "потока", "танца на четката" и "танца на ума", чиято дълбочина може да бъде магична, а..
"Да откриеш Софроний. Грешник, светец или екшън герой" е третата книга от авторската поредица на Искрен Красимиров, посветена на българските национални герои. Тя идва след дебюта "Да убиеш Ботев. Мистерии, спомени, лъжи" и "Да предадеш Левски. Конспирации, издайници, пари". Авторът проследява живота и делото на Софроний в опит да го постави на..
Дни след големия концерт на Лили Иванова излезе книгата "Лили" – истинско полиграфическо бижу, документален разказ на журналиста Георги Тошев, посветен на българската естрада и специално на Лили Иванова. С непреклонна амбиция и стремеж към съвършенство малката Лили се превръща в голяма- напуска родния си град Кубрат, за да застане под..
Чудото на Ханука за древните евреи се е случило през 164 г. пр. н. е. в храма на Ерусалим. По това време еврейската земя е управлявана от нашествениците от Елада. Те ограбили храма и принудили евреите да се срамуват от своите вярвания. Ханука се родее и с думата "освобождаване". И това ѝ придава специално значение, защото този празник символизира..
Д-р Златина Каравълчева, византолог по образование и богослов по призвание, е вдъхновяващ комуникатор на християнството. Тя разкрива същността на вярата..
Преди точно 10 години се появи една от емблематичните концертни програми на българската джаз вокалистка Мирослава Кацарова, наречена CINEMA. Тя включваше..
Наталия Стефанова от години се занимава с ръчното плетене на играчки. Тя самата от малка се научила, защото и майка и баба и са плели шапки, ленти за коса..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg