Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Цвети Александрова с трета самостоятелна изложба

Третата самостоятелна изложба на Цвети Александрова се нарича "Феникс". Експозицията представя 37 картини на художничката.

Авторката коментира, че на пръв поглед картините са различни, но дълбоко философски всичките са търсене на спасение от рутината на битието. Всяка от тях е родена от нейни лични преживявания и места, които са я вдъхновили. Зад този динамичен и пъстър свят, които тя представя се крие нейното цветно желание да изразява радостта и любовта си към живота.

Цвети Александрова е родена през 1973 г. в София. Завършва висше образование в УНСС. Работила е в сферата на телекомуникациите, а от 15 години развива собствен бизнес – агенция за недижими имоти. Рисуването става основна част от живота ѝ. Твори от 5 години, а нейният път минава през красиви места, от които черпи идеи и вдъхновение.

Изложбата може да се разгледа от днес, 13 ноември до 27 ноември в галерия Vivacom Art Hall Оборище 5 със свободен вход.

Подробности за изложбата в разговора в "Артефир" на Велин Манов с Цвети Александрова, може да чуете в звуковия файл.


По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Кадър от филма „Желанието на Гери“

"Желанието на Гери" и "Великани" - две документални истории на 29-ия София филм фест

Действителността - тя е главен герой на милиони филми. Ако погледнем към програмата на 29-ия София филм фест тя отново няма да изневери на себе си. На документалното кино отдавна не са му достатъчни само едно интересно събитие или една интересна личност, та дори представяне на социален проблем. Сякаш всички теми са вече експлоатирани, визуалните..

публикувано на 15.03.25 в 16:11

"Хора, места и вещи" с първа постановка на българска сцена

Драматичният театър "Сава Огнянов" в Русе гостува на софийската публика с най-новия си спектакъл – "Хора, места и вещи" от Дънкан Макмилан. Пиесата на известния британски драматург е писана през 2015 година и сега оживява за първи път на българска сцена в постановка на режисьора Боян Иванов, който е работил по превода на Любов Костова...

публикувано на 15.03.25 в 10:40

Млади графици в галерия "Абрис" в Пловдив

П етима млади графици от Пловдив представят днес селекция от произведенията си в първата графична галерия в града под тепетата "Абрис". Младите пловдивски художници са се обединили в група, която са нарекли "Три Шест Пет".  Графиките могат да бъдат видени до 24 март. Трима млади мъже и две дами, които са завършили заедно Академията за музикално,..

публикувано на 14.03.25 в 17:35

Като стар виц

В редакция "Хумор и сатира" се стремим умовете ни да са хладни, а вицовете – горещи, сиреч съвсем нови. От друга страна, наясно сме със силата на старите вицове в определени моменти и според ситуацията не се колебаем да ги използваме. Тази седмица ситуацията бе такава, че стар виц ще има в неделя веднага след новините в 18 часа, но освен него, можете..

публикувано на 14.03.25 в 16:30

Карикатурите на Милко Диков

Изложбата "Между карикатурите на Милко Диков (1930-2023)" на "Шипка" 6, може да се види до 26 март. Милко Диков е сред най-награждаваните ни карикатуристи, работи в областта на политическата, семейната и еротичната карикатура. "Естетиката на неговата рисунка е много особена – казва проф. Анри Кулев – Първо, той е категоричен график – дали това,..

публикувано на 14.03.25 в 16:14