По думите на проф. Джурова, куратор на експозицията, Христо Харалампиев се утвърждава като корифей в пластиката от стъкло към която преминава в последните години. "Няма друг, който да го конкурира", категорична е тя и продължава: "Много упорито, много последователно той успя да наложи този нисък релеф в пластиката да бъде равностоен с триизмерната пластика, за която вече българина има традиция, има очи".
Наред с пластиките на Христо Харалампиев - триизмерна, нисък релеф в бронз и нисък релеф в стъкло, в изложбата са показани и картини (масло и акрил) на Кирил Харалампиев, които за проф. Джурова са толкова деликатни и лирични, колкото и творбите на бащата. Всеки от тях си носи епохата, но носи и чувствителността, която е създадена в едно семейство със специална аура.
Самият Кирил Харалампиев изпитва уважение и респект към баща си, отговорност към името, което носи. Обяснява, че не избира скулптурата, а живописта, защото от малък го влече цветът.
Дали след време двамата - баща и син, биха направили друга съвместна изложба? Отговорът на Христо Харалампиев е, че творецът трябва да участва в подобни изяви тогава, когато има какво да каже. Освен това без значение колко опит имаш, какъв творчески път си изминал да се съпоставяш с младите е изключително отговорно, защото те дават не само младост, но и креативност.
Успоредно с празника за независимостта на България, Паметникът на Незнайния войн навършва 36 години от създаването му. Историята около неговото издигане е изпълнена с най-различни перипетии. Визията му търпи няколко промени, но символиката, която носи, се запазва и до ден днешен. Първият монумент от такъв вид е издигнат във Великобритания през 1920..
Гост в предаването "Кой кой е" по Радио София бе един човек, преживял десетки съдби благодарение на своята кариера. А това е така, защото той е актьор. Името му е Иван Бърнев. Роден е през 1973 година в Добрич, но детството му преминава във Варна. Отраснал там през 80-те, първите му години са били изпълнени със смях и забави, неприсъщи на децата..
Александър Василев от Перник e eдно изключително лъчезарно момче, на 12 години, на което „Българската Коледа“ помага вече три години. С дарените средства Александър провежда терапия, която му помага, за да подобри социалните, емоционалните и умствени нарушения, които има заради аутизма. Едно от най-явните подобрения, които майка му Албена..
В предиобеда днес с удоволствие се срещаме с група Jeremy? , а поводът удвоява удоволствието. Ташо, Ерсин и… Гергана са в студиото на Радио София, за да поговорим за изненадата у мнозина меломани - първата песен на български. И докато още недоумявате – обясняваме: Гергана няма да видите с музикален инструмент на сцената, но тя подкрепя репертоара..
КОНЦЕРТ В Националния дворец на културата, в Зала 1, от 19.00 ч. ще започне симфоничния концерт "Виртуозите" от програмата на 32-ия Новогодишен музикален фестивал. С участието на контрабасиста Рик Стотийн, който ще свири за първи път в България. Младият, вече утвърден на световната концертна сцена музикант ще партнира на цигуларя Минчо Минчев за..
Поредната среща от VІ Литературен фестивал, на който гостува Радиоприемница , е с детската писателка Дагмар Гайслер . Тя е родена в Зиген, Германия. Следва графичен дизайн във Висбаден и още по това време започва да работи като илюстратор. Досега са издадени множество детски книги с нейно оформление, а също художествена и специализирана..
В Неонатологичното отделение към Втора АГ болница „Шейново“, ръководено от д-р Донка Узунова получават апаратура от Българската Коледа няколко години. В предишно издание на инициативата тук е доставен ехограф – за достъпен и безвреден метод на диагностика, макар и със специфични трансдюсери. Дотогава са пригаждали такива устройства за възрастни,..