Росен Тончев,Александър Георгиев и Майкъл Иванов са източно-европейските шампиони по супермото за 2009 година

Росен Тончев в клас "Отворен", Александър Георгиев в клас S 1 и Макъл Иванов в клас "Джуниър" спечелиха шампионските титли в източно-европейския шампионат по супермото.

Победителите станаха ясни, след като днес приключи и последния кръг на надпреварата край Хасково.

В последното състезание за годината  в отворения клас победител стана Калин Кулев, следван от шампиона нн Източна Европа и България Росен Тончев и от Андрей Асенов.

В клас S 1 отново битката за първото място беше между Ангел Караньотов и Александър Георгиев. В този двубой победтел е Караньотов, който взе приза - национален шампион. За Александър Георгиев остана второто място, което обаче му бе достатъчно за златния медал в източно-европейската надпревара. Трети край Хасково завърши Тодор Тотев.

При най-малките носителят на титлата за 2009 година  източно-европейски шампион - Майкъл Иванов отново доказа класата си и беше безапелационен в борбата за първото място. Среброто взе Цонко Пеев, а бронза стана притежание на Станимир Илев.

При най-малките, клас 65 кубически сантиметра на най-високото стъпало се изкачи Валентин Матеев. Негови подгласнцици станаха републиканския шампион за тази година Харли Горов и Хакан Халми.

По публикацията работи: Кръстина Иванова