Нина Кленовска - 62-ра в спринта на 7 километра и половина. Определиха състава при мъжете

Нина Кленовска завърши на 62-ри място в спринта на 7 километра и половина на Олимпиадата във Ванкувър. Единствената представителка на България в биатлона при жените допусна три грешки на огневия рубеж, които и донесоха и три наказателни обиколки.

Анастасия Кузмина спечели златния медал, с което донесе и първата титла  за Словакия от Зимните Олимпиади. Втора и трета останаха Магдалена Нойнер (Германия) и Мари Дорин (Франция).

Същевременнто старши треньорът на мъжкият ни национален отбор по биатлон Георги Фъртунов определи състава на страната ни в отделните дисциплини.

В първия старт - спринта, ще се състезават Красимир Анев, Владимир Илиев, Мирослав Кенанов и Михаил Клечоров. Те ще имат възможност да участват и в преследването. За дългата дистанция на 20 км. ще има само една промяна – Мартин Богданов ще смени Мирослав Кенанов.