Ваня Стамболова на финал на 400 метра на световното в Доха

Ваня Стамболова се класира за финала на 400 метра на световното първенство по лека атлетика в зала в Доха, Катар. Нашата състезателка завърши 2-ра във втора полуфинална серия с време 52,30 секунди. Победителка в серията стана американката Деби Дън - 52,08 секунди. В първа серия спечели рускинята Татяна Фирова с 51,36 секунди.

В сериите Ваня Стамболова постигна 53,57 секунди, а този сезон върховото и постижение е 51,80 секунди.

Ваня Стамболова и Ивет Лалова на 60 метра са единствените български лекоатлети, които продължават участието си на световното първенство в Доха, след като останалите ни петима състезатели - Венелина Венева на скок височина, Петя Дачева на троен скок, Спас Бухалов на овчарски скок, Николай Атанасов на скок дължина и Момчил Караилиев на троен скок отпаднаха в квалификациите.

Финалът на 400 метра е от 16,30 часа, а компания на Стамболова освен Деби Дън и Татяна Фирова ще правят още Алайън Помпи от Гвинея, Амантъл Монтшо от Ботсвана и Новлен Уилямс-Милс от Ямайка, като българката ще бяга в 4-ти коридор.