"Байерн" обърна "Манчестър" в края

С гол на хърватския нападател Ивица Олич в даденото от съдията продължение на мача отборът на "Байерн" Мюнхен победи "Манчестър Юнайтед" с 2:1 в драматичен 1/4 финален мач от Шампионската лига по футбол пред 66 000 зрители на стадион "Алианц арена". Олич се възползва от колективна грешка в защитата на "червените дяволи" и от около десетина метра изпрати топката в мрежата на холандския вратар на английския шампион Едвин ван дер Сар.

Това е първата загуба на "Манчестър" в тазгодишното издание на Шампионската лига. Гостите поведоха още във 2-та минута, когато след центриране от фаул на португалеца Нани, централният нападател на англичаните Уейн Руни откри резултата. В 38-та минута английският национал можеше да увеличи преднината на своите, но ударът му от близко разстояние бе спасен от вратаря на баварците Ханс Йорг Бут.

В 70-та минута мениджърът на "Червените дяволи" сър Алекс Фергюсън направи двойна смяна и на терена се появи капитанът и голмайстор на българския национален отбор Димитър Бербатов, който замени корейския полузащитник Парк Джи Сунг, а Антонио Валенсия смени Майкъл Карик.

Домакините стигнаха до изравняването в 77-та минута с определена доза късмет - удар от фаул на френския национал Франк Рибери от около 20 метра рикошира в Уейн Руни, топката промени траекторията си и се заби неспасяемо в десния долен ъгъл на вратата на Едвин ван дер Сар.