България с победа в отборното състезание по мотокрос в Румъния

България отново първа в отборното подреждане на източно-европейския шампионат по мотокрос
Снимка: Архив

Българските пилоти спечелиха отборната надпревара в 4-тия кръг от източно-европейския шампионат по мотокрос в Румъния.

Освен това нашите момчета извоюваха още 3 първи, 5 втори и 2 трети места в индивидуалните класове.

При най-малките, клас 65 сс победата спечели Валентин Матеев. В клас 85 сс мотокросистите ни взеха две отличия - сребро за Майкъл Иванов и бронз за Георги Георгиев.

В клас МХ 2 при младежите отново българин стъпи на върха - Шевки Шевкиев, следван от Кристиян Ангелов. Двамата прибавиха медали и в класирането при мъжете, съответно заемайки второ и трето място. Първи се нареди Тодор Тотев.

При най-мощните машини в клас МХ 1 България остана само едно отличие - втора позиция за Георги Гочев.

По публикацията работи: Кръстина Иванова