България победи трудно Япония

Снимка: Архив

България победи Япония с 3:2 гейма в последната среща от група Б между двата отбора, от Световната волейболна лига

Волейболистите ни спечелиха мача, но загубиха ценна точка в битката за второто място, даващо право на участие във финалната фаза.

Българите взеха първия сет с 25:20, но загубиха втория със 18:25. Последва силна игра в третия и успех с 25:13. Япония отново създаде проблеми на българите и спечели четвъртия гейм с 25:21. В тайбрека националите се наложиха с 15:10.

Вчера българите спечелиха с 3:0 гейма във Варна. Срещата се игра във Варна, въпреки че Япония е домакин. Причината за това са опустошителното земетресение и последвалите вълни цунами през месец март.

Последните два мача от груповата фаза на Световната лига са в четвъртък и петък. България посреща лидера в групата Русия във Варна.