от 09.00 часа

Волейбол: Русия - Бразилия в повторение на финала от миналата година в Лигата

Дори тройната полска блокада не успя да спре атаките на Максим Михайлов при победата на Русия над Полша с 3:1
Снимка: FIVB

Волейболистите на Русия станаха вторият тим, който ще участва във финала на 22-то издание на Световната лига. Пред препълнените трибуни в зала "Ерго Арена" край Гданск Русия даде само гейм на домакините и ги победи с 3:1 гейма (25:22, 25:23, 22:25, 25:17). Така руснаците продължават да са единствения непобеден тим на финалите, като единственото им поражение тази година в Лигата е от България във Варна (1:3).

По-рано през деня Бразилия също си осигури място на финала след победа над Аржентина с 3:0 гейма. Втората част в мача продължи 44 минути и завърши 42:40 за Бразилия.

Така Русия и Бразилия ще повторят финала на Световната лига от миналата година в Кордоба, Аржентина. Бразилците тогава победиха с 3:1 и спечелиха рекордната си 10-та титла от турнира.

По публикацията работи: Светослав Костов - пратеник на БНР в Полша