АПОЕЛ пише историята си, "Барселона" няма милост

Снимка: Архив

АПОЕЛ (Никозия) и "Барселона" са вторите два отбора, които се класираха за четвъртфиналите на най-силния футболен турнир на континента.

В осминафинал-реванш АПОЕЛ се класира след драма на стадион „Джи Ес Пи” в Никозия срещу "Олимпик" Лион. Двата отбора стигнаха до изпълнение на дузпи, при които кипърците бяха по-точни и спечелиха с 4:3.
Общият резултат от двата мача бе 1:1, след като Лион спечели първия двубой преди три седмици с 1:0, а гол на Мандука още в деветата минута донесе равенството на АПОЕЛ.
При дузпите пропуски за "Лион" направиха Лаказете и Бастош. Преди това Айлтон, Мораеш, Александру и Тричковски вкараха за кипърците.

На "Ноу Камп" европейският клубен шампион "Барселона" победи като домакин "Байер" Леверкузен с убедителното 7:1.

Пет гола за испанския тим вкара аржентинецът Лионел Меси, две попадения добави Крисиан Тейо. Почетният гол за гостите вкара Каим Белараби. В първата среща "Барселона" победи с 3:1 и с общ резултат 10:2 се класира на четвъртфиналите.