Дербито "Олимпиакос" - "Панатинайкос" не завърши

Дербито в гръцкото футболно първенство между "Панатинайкос" и "Олимпиакос" беше прекратено заради масови безредици, създадени от запалянковците.

Три камиона на пожарната бяха повикани, за да загасят огньовете, запалени от феновете на ПАО на няколко различни места на трибуните.

Началото на второто полувреме беше отложено с 45 минути, когато привържениците влязоха в сблъсъци с представителите на полицията. Девет минути преди края дербито беше прекратено при резултат 1:0 в полза на "Олимпиакос". Голът за "червено-белите" бе реализиран от Джамел Абдун в 51-ата минута.

Няколко бомбички бяха хвърлени от трибуните и взривени в близост до терена и това принуди главния съдия да прекрати двубоя и да изведе футболистите извън стадиона.