от 18.00 часа

"Берое" и "Локомотив" (Пд) не се победиха в Стара Загора

Отборите на "Берое" и "Локомотив" (Пловдив) завършиха наравно - 1:1, в мач от 22-ия кръг на "А" футболната група, изигран пред около 6 000 зрители в Стара Загора.

В 19-та минута запалянковците на двата отбора подкрепиха капитана на националния ни отбор Стилиян Петров, като станаха на крака и го аплодираха в продължение на 1 минута, а след това запяха химна на националния отбор.

В 24-та минута португалският нападател на старозагорци Давид Каядо се възползва от грешка в защитата на гостите, преодоля последователно Танко Дяков и Михаил Венков и от непосредствена близост изпрати топката в мрежата на Иван Караджов - 1:0 за "Берое". През второто полувреме най-спорният момент бе в 75-та минута. Сержиньо центрира от фаул, топката стигна до наказателното поле, където бе отклонена от играч на "Локомотив", тя стигна до Здравко Лазаров, който вкарва. При отклоняването на топката обаче Бенжелюн се намира в положение на засада и голът не бе признат. В 88-та минута Владислав Ямуков спря непозволено на границата на наказателното поле Михаил Венков и главният съдия Вихрен Манев отсъди дузпа. От бялата точка Христо Златински бе точен - 1:1, при който резултат завърши мачът.