Приказката за "Септември" Симитли приключи

Футболистите на "Лудогорец" празнуват първото си класиране за финал в турнира за Купата след успеха над "Септември" Симитли с 4:1

"Лудогорец" разгроми с 4:1 играещия в Западната "Б" група отбор на "Септември" Симитли и за първи път в своята история ще спори за трофей. Разградчани ще научат своя съперник на финала за Купата на страната по-късно тази вечер, когато в Ловеч ще играят "Литекс" и "Локомотив" Пловдив.

Гостите, които бяха лишени от трима свои основни играчи, контролираха мача през огромна част от времетраенето. Иван Стоянов вкара 2 гола и подаде за още 1, Кристиан Кабаселе добави едно попадение, но пък асистира за два, а крайното 4:1 в полза на футболистите на младия треньор Ивайло Петев вкара Михаил Александров. Домакините от Симитли, които за първи път стигат до толкова
висок етап в турнира на националната купа, няма от какво да се срамуват. Освен елиминирането на ЦСКА в предишния етап от турнира, също не се посрамиха и опитаха да играят приличен футбол.

След 15-ата минута гостите от Разград овладяха инициативата, но разчитаха предимно на центрирания, които не носеха опасности за вратаря Веселин Ганев. В 25-та минута лудогорци стигнаха до първата си реална възможност за гол. Атака от дясно на Иван Стоянов продължи с центриране, което стигна до Димо Бакалов. Сливналията олаче стреля слабо и позволи на паднал защитник на домакините от Симитли да спре топката пред голлинията. 10 минути по-късно поредната атака от дясно, този път подхваната от защитника Минев, беше завършена с удар с глава на Кабаселе. Вратарят обаче спаси, а след това Бакалов опита да му върне топката, но не се получи. Все пак "Лудогорец" откри резултата в 37-ата минута чрез Иван Стоянов, който беше най-съобразителен при добавка. Марселиньо изведе Кабаселе сам срещу вратаря Ганев, който обаче отби топката, но нямаше шанс при добавката на Иван Стоянов. Гостите, които са на 2-ро място в "А" група, направиха сериозна крачка към класиране за финала с второто си попадение, паднало 2 минути след началото на втората част. Иван Стоянов проби по дясното крило и центрира, топката стигна до Младен Кашчелан наляво. Черногорецът я върна в малкото наказателно поле и оттам Кристиан Кабаселе без проблеми я прати зад гърба на Веселин Ганев. Само 5 минути по-късно топката за трети път се оплете в мрежата на домакините, но страничният съдия маркира засада на Кабаселе.

"Лудогорец" беше близо до трети гол в 59-та минута, след като Станислав Генчев опита далечен удар, но топката се отби в гредата. Вместо това домакините получиха лъч надежда, след като ток,у що влезлият Теро Мантуля си вкара невероятен автогол. Финландският защитник реши да върне топката към Голубович, вратарят се хвърли в последния момент, но само удари топката с
корем и тя влетя в мрежата му, за да стане 1:2 в 59-та минута. Веднага след този автогол домакините опитаха да наложат преса и да пренесат играта пред вратата на "Лудогорец". Натискът им обаче не беше повече от 5 минути и след това
отново инициативата беше у гостите. Те вкараха трети гол в 76-та минута чрез Иван Стоянов, който овладя топката от лявото крило и направи двойно подаване с Кабаселе. Белгиецът върна на набралия скорост Стоянов, който технично я прати в мрежата за 1:3. Само след 2 минути Кабаселе асистира за още един гол,
този път дело на Михаил Александров, който се разписа от 8 метра с глава.