Кирил Георгиев продължава да е еднолично начело на турнира в Скопие

Гросмайстор Кирил Георгиев остана еднолично начело във временното класиране на традиционния открит турнир по шахмат "Карпош 2012" в македонската столица Скопие с награден фонд 17 500 евро. Георгиев, поставен под номер 2 с ЕЛО 2671, завърши реми с белите фигури срещу водача в схемата Ференц Беркеш (Унгария) в партия от шестия кръг на надпреварата. Така той загуби 100-процентовия си актив, но остана лидер с 5,5 точки.

Красимир Русев пък победи Зденко Кожул от Хърватия с белите и се изкачи на четвърто място с 5,0 точки. В челната десетка от 15-те участващи българи в състезанието са още Борис Чаталбашев (8) и Александър Делчев (10), които имат по 4,5 точки. Адриана Николова е 33-та в общото класиране, но води при жените с 4,0 точки.

Общо 146 шахматисти участват в турнира, в който шампионът ще бъде определен на 14 април след изиграването на 9 кръга по швейцарската система. Победителят ще заработи 3500 евро.