Диа Евтимова се класира за основната схема на турнира в Бад Гащайн (Австрия)

Снимка: Архив

Третата ракета на България Диа Евтимова преодоля квалификациите на турнира по тенис на червени кортове в австрийския град Бад Гащайн с награден фонд 220 хиляди долара. Поставена под номер 1, Евтимова се наложи над Ани Миячика (Хърватия) с 3:6, 6:3, 6:3 и се класира в основната схема на надпреварата. Двубоят беше прекъснат заради дъжд при 4:1 гейма във втория сет. При доиграването българката успя да запази пробива си аванс и изравни резултата.

Решаващият трети сет започна с размяна на седем поредни пробива. При 4:3 Евтимова успя да спечели подаването си, след което отново проби, за да стигне до крайната победа. Утре съперничка на Евтимова в първия кръг на основната схема ще бъде представителката на домакините Барбара Хаас. Българката заработи 10 точки за световната ранглиста и 1825 долара.