от 15.00 часа

Без Бербатов "Манчестър Юнайтед" стъпи накриво в Ливърпул

Звездите на "Манчестър Юнайтед" Уейн Руни и Робин ван Перси гледат тъжно след първата загуба на тима още в първия кръг на Висшата лига

Гол на Мароан Фелаини вгорчи дебюта на Робин ван Перси и Шинджи Кагава в отбора на "Манчестър Юнайтед", който загуби с 0:1 гостуването си на "Евертън" в среща от първия кръг на английското първенство по футбол.

"Юнайтед" демонстрира хубав футбол през първото полувреме, но скоростните атаки на "червените дяволи", които играха без Димитър Бербатов, се "разбиваха" в сгъстената защита на "Евертън". Домакините опитваха да избутат нападателите към линията за тъч и множеството центрирания бяха преодолявани с лекота от снажните футболисти на "карамелите". Именно по този начин беше спечелен и мачът. Мароан Фелаини почти не пропусна висока топка както в дефанзивен, така и в офанзивен план, създавайки множество положения за гол при острите контраатаки. Неговите съотборници не успяха да отбележат и пропуснаха редица
чисти положения, но белгиецът взе нещата в свои ръце и оформи крайното 1:0 след центриране от ъглов удар в 57-та минута. Малко след гола на Фелаини в игра се появи бившият капитан на "Арсенал" - Робин ван Перси, който обаче не се запомни с положителни изяви. По-добре се представи Шинджи Кагава, който
създаде едно от двете чисти положения на "Юнайтед", но то беше пропуснато от нападателя Дани Уелбек.

Загубата оформи ранно изоставане на възпитаниците на Алекс Фъргюсън срещу основния конкурент за титлата "Манчестър Сити", който успя да стигне до пълен обрат и победа с 3:2 над "Саутхемптън" в неделя.