Сърбия и САЩ с титлите от Световното първенство по баскетбол 3х3

Нашите баскетболисти отпаднаха на 1/8-финалите на Световното първенство 3х3 след загуба от САЩ в продълженията
Снимка: bgbasket.com

Мъжкият отбор на Сърбия спечели титлата на първото Световно първенство по баскетбол по 3х3 в гръцката столица Атина. На финала сърбите се наложиха над Франция с 16:13. При жените златните отличия завоюваха състезателките на САЩ, които в спора за трофея се наложиха драматично над Франция със 17:16.

Националните отбори на България отпаднаха на осминафиналите в надпреварата. Мъжкият тим в състав Веселин Веселинов, Димитър Димитров,
Венцислав Петков
и Георги Боянов загуби от САЩ със 17:19 точки след
продължение, а при жените Радослава Бъчварова, Димана Макариева, Христина Иванова и Роксана Йорданова отстъпиха пред Украйна с 14:19.

Радослава Бъчварова взе второто място в конкурса за стрелба от линията за 3 точки. Нашето момиче успя в 3 от 9 опита и това й отреди второто място, за което тя получи сребърен медал. В конкурса по забивки нашият Георги Боянов остана на трето място, след като получи 26 точки.