Люис Хамилтън стартира първи в състезанието за Голямата награда на Италия

Снимка: Архив

Люис Хамилтън от отбора на Макларън ще стартира от първа позиция в утрешното състезание във Формула 1 за Голямата награда на Италия. Втори в днешната uвалификация и също с място на първата стартова редица е съотборникът му Дженсън Бътън.

Хамилтън даде време 1 минута, 24.010 секунди за обиколката, която е с дължина 5.973 километра. За него това е четвърта победа в квалификациите през сезона. Бътън остана на 2-о място, а Фелипе Маса от отбора на Ферари остана на 3-а позиция. Другият пилот на Ферари и лидер в генералното класиране Фернандо Алонсо, който беше сочен за фаворит тук, завърши 10-и и ще тръгне от петата редица.

Алонсо води в шампионата на Формула 1 със 164 точки след 12 от 20 старта през този сезон. Световният шампион Себастиан Фетел има 140, а съотборникът му в Ред Бул Марк Уебър е със 132. Следват Кими Райкьонен от Лотус със 131, Хамилтън със 117 и Бътън със 110.