Демба Ба "развинти" "Уигън"

"Нюкасъл" взе глътка въздух с победата над "Уигън"

Два гола на Демба Ба помогнаха на "Нюкасъл" да спечели с 3:0 у дома срещу "Уигън" в последния мач от 15-ия кръг в английското първенство. Сенегалският национал има 10 гола в шампионата през настоящия сезон. Ба, Робин ван Перси и Луис Суарес са начело листата при реализаторите във Висшата английска лига.

Още в 12-та минута Майнор Фигероа извърши нарушение срещу Папис Сисе в наказателното поле и получи директен червен картон. Демба Ба беше точен при отсъдената дузпа, откривайки резултата. Само 9 минути по-късно домакините вкараха и втори гол. Този път Ба направи добавка отблизо след удар на Давиде Сантон от далечна дистанция и неумело избиване на вратаря Али ал Хабси.
Резервата Гаел Бигиримана оформи крайното 3:0 в 71-та минута на срещата. Това е първи гол за него с екипа на "черно-белите".

"Нюкасъл" е на 14-то място в класирането с актив от 17 точки, а "Уигън" е на 16-та позиция с три точки по-малко.