Цветана Пиронкова достигна до четвъртфиналите в Хобърт

Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на турнира в Хобърт (Австралия) с награден фонд 235 хиляди долара.

25-годишната Пиронкова се наложи над поставената под номер 3 Клара Закопалова от Чехия с 3:6, 6:4, 6:2 за 1:43 час.

39-ата в света пловдивчанката започна лошо мача и загуби първите четири гейма, което се оказа решаващо за изхода от първия сет.

Българката започна силно втората част и поведе с 4:1. 23-ата в класацията на УТА Закопалова успя да изравни, но в деветия гейм допусна нов пробив, след което Пиронкова затвори сета със собственото си подаване.

Чехкинята стартира третата част по-силно и поведе с 2:0, но до края българката взе шест поредни гейма, а с това и мача, записвайки четвърти успех в шест мача срещу Закопалова.

Така пловдивчанката заработи 5 500 долара и 70 точки за световната ранглиста.

Следващата съперничка на Пиронкова ще бъде защитаващата титлата си Mона Бартел (Германия).