от 00.00 часа

5 български боксьори на финал в турнира "Странджа"

5 български боксьори достигнаха до финалите на турнира "Странджа", който завършва в столичната зала "Универсиада"

Петима български боксьори се класираха за финалите в своите категории на 64-тия международен турнир по бокс "Странджа", който се провежда в столичната зала "Универсиада". Това са Александър Александров, Стефан Иванов, Детелин Далаклиев, Симеон Чамов и Тервел Пулев.

"Мачът на деня" безспорно бе полуфиналът в категория 60 килограма между бившия световен шампион и спортист номер 1 на България за 2009 година Детелин Далаклиев и вицешампионът на Бразилия Робсон Консейсао. Бразилецът, по-висок с половин глава, на моменти се опитваше да играе в стил "Мохамед Али", но
Детелин Далаклиев бе изключително точен както в защита, така и при пласирането на удари. За оспорваността на мач най-добре говори движението по точки в рундовете - 4:3 за Далаклиев, 4:4, 5:4 за българския боксьор, кйто в крайна сметка спечели мача с 13:11 точки.

Боксьор номер 1 на България за последните две години и бронзов олимпийски медалист от Лондон2012 Тервел Пулев очаквано се класира за финала в категория 91 килограма, където ще кръстоса ръкавици с Мирзохиджон Абдулаев от Узбекистан. В полуфиналния си мач Пулев демонстрира високата си класа срещу Николай Мутавски, като на моменти изглеждаше, че Тервел просто щади младия пловдивски боксьор.

Миналогодишният носител на купа "Странджа" Стефан Иванов категория 56 килограма победи без особени усилия 16-годишния албанец Реджилдо Занел по точки с 12:6, но на финала ще се изправи срещу световния шампион от Чикаго 2007 Сергей Водопянов от Русия.