Дания се разправи с Чехия като гост - 3:0

Въпреки контузията в главата Корнелиус вкара първия гол при победата на Дания като гост над Чехия с 3:0

Пред 12 500 зрители на стадион "Андрув" в чешкия град Оломоуц домакините от Чехия претърпяха загуба от Дания с 0:3, като и трите гола във вратата на Петер Чех паднаха през второто полувреме. Андреас Корнелиус откри резултата в 57-та минута с диагонален удар от десния фланг от ъгъла на наказателното поле след пас на Николай Йоргенсен. Ценвтралният защитник Симон Кяер в 67-та минута след центриране на Ларс Якобсен с глава увеличи на 2:0. Това е първият гол на Кяер в датския национален отбор в 33-ия му мач. Лявото крило Ники Зимлинг оформи крайното 3:0 в 82-та минута след самостоятелен пробив през центъра на защитата на домакините.

С тази победа Дания се изкачи на 3-то място във временното класиране в групата с 5 точки, колкото има и Чехия. Първата среща между двата отбора в Копенхаген между Дания и Чехия завърши 0:0.