"Ювентус" докосва титлата в Италия

Шампионът "Ювентус" победи с 2:0 като гост "Лацио" в дербито на 32-рия кръг на италианското първенство и вече има аванс от 11 точки на върха в класирането.

Грандът от Торино е с актив от 74 точки и уверено върви към втора поредна шампионска титла на страната.

"Ювентус" откри резултата още в началото на първото полувреме от дузпа, отсъдена за нарушение на Лорик Кана срещу Мирко Вучинич. Артуро Видал беше безкомпромисен от бялата точка в осмата минута и даде аванс за лидера в класирането.

Само 20 минути след това при комбинация на Видал с Вучинич и чилиецът отново се разписа за крайното 2:0 в полза на гостите.

През второто полувреме "Ювентус" намали темпото и запази аванса си, като не позволи на домакините да стигнат до опасни положения в наказателното поле.

"Ювентус" има преднина от 11 пред "Наполи", намиращ се на второ място в класирането. "Лацио" е на пета позиция в Серия А с 51 точки.