от 07.00 часа

Без българи във финалите на Европейското първенство по спортна гимнастика в Москва

Снимка: БФСГ

Без българи ще преминат финалите на Европейското първенство по спортна гимнастика, което се провежда в руската столица Москва. Двама от състезателите ни на висилка попаднаха в топ 25 на Европа. Велислав Вълчев завърши 19-и, като това е най-доброто му класиране на шампионат на Стария континент. 25-и се нареди Александър Батинков, който освен това е сред първите 40 на земя и прескок. Най-опитният ни състезател зае и 41-то място в многобоя. Дебютантът Драгомир Пеев, който записа стабилни резултати и отстъпи с три места по назад - 44-и от 50 състезатели.

На халки отлично се представи Христос Маринов, който се нареди 37-и. За него това е второ поредно участие на европейско и най-добро класиране.

Общо 159 гимнастици взеха участие в квалификациите, като лидер е британецът Макс Уитлок. Първите 24 от пресявките ще спорят за медалите в многобоя, а най-добрите осем на всеки уред ще си разпределят останалите отличия.

Първенството продължава утре с квалификациите при жените, където за България в многобоя ще участва Ралица Милева.