"Борусия" (Дортмунд) се подигра с "Реал" (Мадрид)

Снимка: ЕПА / БГНЕС

"Борусия" (Дортмунд) разгроми "Реал" (Мадрид) с 4:1 в първи полуфинал в Шампионската лига.

В герой на мача се превърна Роберт Левандовски. Полският национал вкара и четирите гола за "Борусия".

В 8-ата минута, Марио Гьотце проби по лявото крило и центрира остро в наказателното поле. Там Левандовски изпревари Пепе, протегна крака си и добута топката зад голлинията - 1:0 за "Борусия".

Тимът на Жозе Моуриньо трудно излезе от шока и през първите 24 минути на мача не отправи нито един удар към Вайденфелер. Кристиано Роналдо затрудни вратаря с отлично изпълнен пряк свободен удар от близо 30 метра.

В 32-рата минута при контраатака на "Реал", топката беше прехвърлена от Модрич, Хумелс я овладя, опита се да върне към Вайденфелер, но сбърка фатално и я поднесе на Игуаин. Аржентинецът без забавяне центрира към непокрития Роналдо, а португалецът без проблеми вкара в празната врата - 1:1.

Второто полувреме започна с натиск на "Борусия". В 50-ата минута Ройс опита удар, но вместо това изведе Левандовски зад гърба на Пепе. Отбраната пред Лопес опита да тегли нескопосано за изкуствена засада, а полякът хладнокръвно пое топката и технично с десния крак би покрай безпомощния Лопес - 2:1. Само 5 минути по-късно полякът, който тази вечер беше неудържим, получи пас близо до точката на дузпата, финтира Пепе и Варан и простреля вратата с топовен шут за 3:1.

В 66-ата минута Шаби Алонсо задържа в пеналта Ройс - дузпа, а Левандовски вкара своя 4-ти гол в мача - 4:1.
Реваншът е следващата седмица.

"Борусия" (Дортмунд): Роман Вайденфелер, Лукас Пишчек (83-Кристиан Гроскройц), Невен Суботич, Матс Хумелс, Марсел Шмелцер, Свен Бендер, Илкай Гьондоган (90-Юлиан Шийбер), Марио Гьотце, Марко Ройс, Якуб Блашчиковски (82-Себастиан Кел), Роберт Левандовски

"Реал" (Мадрид): Диего Лопес, Серхио Рамос (к), Рафаел Варан, Пепе, Фабио Коентрао, Сами Кедира, Шаби Алонсо (80-Кака), Лука Модрич (68-Анхел ди Мария), Месут Йозил, Кристиано Роналдо, Гонсало Игуаин (68-Карим Бензема)