Младите испански футболисти защитиха европейската си титла

Снимка: ЕРА/БГНЕС

Младежкият национален отбор на Испания по футбол до 21 години защити европейската си титла, след като на финала на шампионата в Израел победи връстниците си от Италия с 4:2. Това е общо четвърта европейска титла за Испания в тази възрастова група (1986-а година, 1998-а година и 2011-а година). Паралелът е очевиден с мъжкия национален отбор на Испания по футбол, който спечели втората си последователна титла на Евро-2012, побеждавайки на финала в Киев отбора на Италия (4:0).

Още в шестата минута италианските защитници допуснаха груба грешка и капитанът на испанския отбор Тиаго Алкантара с глава изпрати топката в мрежата на вратаря Франческо Барди - 1:0 за Испания. Грубата грешка разяри италианците и само след четири минути те вкараха първия гол във вратата на испанците в този шампионат: след дълъг пас Чиро Имобиле премина през двама испански защитници и изпрати топката в мрежата на Давид де Хеа. Сухата серия на вратаря на "Манчестър юнайтед" Давид де Хеа в испанския младежки отбор бе точно 370 минути. В 31-вата минута отново Тиаго Алкантара изведе испанците напред в резултата и отново след грешка на италианските защитници, само че голът този път бе отбелязан с крак. А в 36-тата минута капитанът на испанците Тиаго Алкантара направи хеттрик, реализирайки дузпа за доста спорно нарушение срещу Кристиан Тело. В 66-тата минута Иско вкара нов гол, отново от дузпа, като този път нарушението в наказателното поле изглеждаше по-очевидно от първата дузпа и резултатът стана 4:1 за Испания. В 80-тата минута с удар от около 20 метра Фабио Борини за втори път изпрати топката в мрежата на Давид де Хеа - 4:2. Младите италиански футболисти атакуваха до последната минута на финалния мач, но за повече явно нямаха сили и Испания триумфира с титлата.

Финал на европейското първенство по футбол за младежи до 21-годишна възраст:

Испания - Италия - 4:2

Голмайстори:

Испания - Тиаго Алкантара - 3 гола/в 6-тата, 31-вата и 38-ата минута от дузпа/, Иско - 66-тата от дузпа;

Италия: Чиро Имобиле 10-ата, Фабио Борини 80-ата минута.