Втори успех на волейболистите ни срещу Аржентина

България спечели драматично с 3:1 (17:25, 25:19, 25:21, 31:29) у дома срещу Аржентина в четвъртия си мач от група "А" на Световната лига по волейбол. До момента българският състав е с четири победи и има равен актив от 11 точки с лидера и фаворит в групата Бразилия.

В препълнената зала "Арена Армеец" аржентинците взеха аванс още в първата част и не го изпуснаха до самия край, повеждайки в резултата след 25:17.

Вторият гейм започна значително по-равностойно, но България се оттегли при аванс от 16:10 при второто техническо прекъсване.

Направените смени в състава на гостите не успяха да разстроят играта на "трикольорите" и те изравниха след 25:19 в своя полза.

Най-резултатен за България отново беше Цветан Соколов с 23 точки. Тодор Алексиев добави още 21 точки.

Следващата седмица българите ще гостуват два пъти на САЩ.