Волейболистите ни с място по-надолу в световната ранглиста

Снимка: Sportal

Мъжкият ни национален отбор по волейбол падна с едно място в обновената световна ранглиста на Международната федерация по волейбол след края на Световната лига.

Въпреки 4-тото си място на финалите в Аржентина, с което българските волейболисти си затвърдиха мястото от Лигата през 2012-а година, те се смъкнаха на 9-о място с 165 точки. Момчетата на Камило Плачи са изпреварени от Аржентина, която има 171 точки. "Гаучосите" завършиха 6-и, но подобряват класирането си от миналата година в Лигата, когато бяха 10-и и затова изпреварват българите с 6 точки.

Лидери продължават да бъдат олимпийските вицешампиони от Бразилия с 345 точки, следвани от победителя в тазгодишната Световна лига Русия с 330 точки. Третото място заемат бронзовите медалисти в най-комерсиалния волейболен турнир Италия с 286 точки. Промяна няма и на 4-та и 5-а позиция, където са съответно Полша със 195 и САЩ със 179 точки.