Ивелин Попов носи точката на "Кубан" при гостуването на "Зенит"

Ивелин Попов и неговият "Кубан" завършиха 1:1 при гостуването си на "Зенит" в мач от руското футболно първенство

Капитанът на националния ни отбор по футбол Ивелин Попов се отличи с асистенция за "Кубан" Краснодар, който завърши 1:1 като гост на "Зенит" Санкт Петербург в среща от 3-ия кръг на руското първенство.

Попов, който игра пълни 90 минути, бе в основата на попадението за своя отбор. В 79-та минута българинът стреля извън границата на наказателното поле, топката се отби в крака на Георги Букур и влезе в мрежата на "Зенит" за 1:1. Две минути след това удар на Попов мина на сантиметри над гредата. Домакините откриха резултата с гол на Андрей Аршавин в 64-та минута.

В класирането "Кубан" е на второ място с 5 точки, а "Зенит" на 9-а позиция с 4 точки. Начело е "Спартак" Москва с 6 точки и мач по-малко.