Диа Евтимова се класира за втория кръг на турнира в Крайова

Националката на България за "Фед Къп" Диа Евтимова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в румънския град Крайова с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство. Евтимова победи участващата с "уайлд кард" 17-годишна представителка на домакините Йоана Дуку със 7:6(4), 7:5. Така 26-годишната българка заработи 12 точки за световната ранглиста и 760 долара, а за място на четвъртфиналите тя ще срещне поставената под номер номер 5 Кристина Кучова (Словакия).

Друга българска националка Елица Костова отпадна в първия кръг след поражение от седмата в схемата Беатрис Гарсия-Видагани (Испания) с 2:6, 6:7(5). В надпреварата на двойки Виктория Томова и състезаващата се за Белгия Михаела Боев отпаднаха на четвъртфиналите след драматична загуба с 3:6, 7:5, 10-12 от Кони Перен (Швейцария) и Констанс Сибий (Франция).