Юсейн Болт без проблеми в полуфиналите на 200 метра

Снимка: ЕРА/БГНЕС

Двукратният световен шампион в бягането на 200 метра и световен рекордьор в тази дисциплина Юсейн Болт (Ямайка) без проблеми се класира за финала на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Москва. Юсейн Болт спечели втората полуфинална серия в бягането на 200 метра с резултат 20,12 секунди при нулев вятър, като контролираше своите съперници след излизането от виража.

В първия полуфинал американецът Къртис Мичел с резултат 19,97 секунди, което е негов личен рекорд, изпревари Уорън Уеър (Ямайка) - 20,20 секунди. В трета полуфинална серия младият британец Адам Джемил, който още няма 20 години, финишира първи с 19,98 секунди, като за втори път през вчерашния ден подобри личния си рекорд (20,17 секунди във вчерашните квалификационни серии). Адам Джемил изпревари Никел Ашмеаде от Ямайка - 20,00 секунди.