Александрина Найденова отпадна във Франция

Снимка: Архив

Александрина Найденова отпадна във втория кръг на турнира на червени кортове във френския град Мон Дьо Марсан с награден фонд 25 хиляди долара.

Найденова загуби драматично от поставената под номер 8 представителка на домакините Лора Торп с 3:6, 6:4, 6:7(3) след повече от три часа игра.

21-годишната българка стартира лошо в срещата и загуби първите четири гейма, което се оказа решаващо за изхода на първия сет.

Във втората част Найденова навакса изоставане от 0:3 и със серия от пет поредни гейма стигна до обрат и до изравняване на резултата.

В решаващия трети сет българката на два пъти излизаше с пробив аванс, като при 6:5 дори сервираше за мача, но не успя.

Така се стигна до тайбрек, в който Торп поведе 4:1 точки и задържа аванса си до края.

Найденова напусна надпреварата с 8 точки за световната ранглиста и с 392 долара.