ПСВ (Айндховен) върна интригата в групата след успех над "Черноморец" (Одеса)

ПСВ (Айндховен) надигра украинския "Черноморец" в Одеса и го победи с 2:0 в турнира Лига Европа

Холандският ПСВ (Айндховен) взе първа победа в Лига Европа този сезон, след като победи с 2:0 като гост украинския "Черноморец" (Одеса) в среща от 2-ра група. Попаденията за холандския тим, който постави рекорд по мачове в турнира, отбелязаха 19-годишният Мемфис Депай в 13-ата и Флориан Джозефсон в 88-ата минута).

Първото попадение за гостите дойде след самостоятелна акция на младия Депай - той получи топката по лявото крило, проби към вратата и с мощен шут вкара в горния ляв ъгъл на вратата. Домакините натиснаха и поставиха на изпитание отбраната на ПСВ през втората част, но надеждите им поне за точка приключиха 2 минути преди края, когато Джозефсон оформи крайния резултат след добра контраатака на холандците.