"Фулъм" без Бербатов загуби от "Манчестър Сити"

Фулъм без Димитър Бербатов в състава си загуби с 2:4 у дома от Манчестър Сити в мач от 17 кръг на Висшата лига.

Българският нападател не беше в групата за мача на столичани.

Яя Туре и Венсан Компани дадоха две попадения аванс в полза на Сити след средата на първото полувреме, но след почивката Киърън Ричардсън и автогол на Компани доведоха резултата до 2:2.

Хесус Навас и Джеймс Милнър осигуриха трите точки в полза на гостите от Манчестър с голове в последния четвърт час.

Манчестър Сити е на второ място в класирането с 35 точки, докато Фулъм е в зоната на изпадащите с 13 точки.

Нападателят Александър Тонев започна като титуляр при загубата на Астън Вила с 1:2 като гост срещу Стоук Сити в среща от 17-ия от английското първенство. Българският национал остана на терена до 67-ата минута, когато беше заменен от Джордън Боуъри.

Чарли Адам откри резултата в полза на "грънчарите" в 50-ата минута след асистенция на Питър Крауч.

В 66-ата минута гостите от Бирмингам достигнаха до изравняване чрез Либор Козак, но само три минути след това Крауч донесе успеха в полза на Стоук след удар отблизо.

Във временното класиране Астън Вила се намира на 13-о място с актив от 19 точки. Стоук Сити заема десета позиция с две точки повече.

Манчестър Юнайтед спечели с 3:1 у дома срещу Уест Хям.

Шампионите на Англия за 2013 година имат четири поредни победи във всички турнири. Дани Уелбек и Аднан Янузай се разписаха за домакините през първата част, а след почивката едно попадение добави резервата Ашли Йънг. Почетният гол за "чуковете" бе дело на Карлтън Коул в самия край на двубоя.

Манчестър Юнайтед е на седмо място във Висшата лига с актив от 28 точки. Уест Хям пък заема 17-ата позиция с едва 14 точки.

В понеделник е дербито на кръга между столичните Арсенал и Челси.