от 12.00 часа

"Барселона" се класира за четвъртфиналите за Купата на Испания след нов успех над "Хетафе"

"Барселона" победи "Хетафе" с 2:0 и се класира на четвъртфинал в турнира за купата на Испания по футбол, но шампионите загубиха Неймар от своя състав. Бразилският нападател напусна срещата с контузия в глезена в 22-рата минута и все още не е ясно колко време ще отсъства от първия отбор на каталунците.

За наша радост тази контузия не е толкова тежка, колкото можеше да бъде. Неймар няма да играе известно време, но трябва да бъдем спокойни, защото неговото състояние не е лошо. Не мисля, че той ще бъде извън игра дълго време, заяви старши треньорът на тима Херардо Мартино.

Освен контузията на Неймар "Барселона" се наслади на хубава вечер в мача срещу "Хетафе". "Каталунците" стигнаха до успеха с два гола на Меси през двете полувремена и продължиха напред в турнира с общ резултат 6:0.

В друг мач за купата на Испания, "Реал" Сосиедад се наложи с 1:0 над "Виляреал" и спечели двубоя след нулево равенство в Сан Себастиан.