от 12.00 часа

"Ювентус" с 12-а победа в Италия

Йоренте бележи за "Ювентус"

Шампионът "Ювентус" надигра "Сампдория" с 4:2 за 12-ата поредна победа в италианското футболно първенство.

Головете вкараха Фернандо Йоренте, Пол  Погба и Артуро Видал, който беше точен на два пъти.

Видал откри резултата в 18-ата минута с техничен удар отблизо след отлична асистенция на Погба. Само шест минути след това Карлос Тевес центрира от корнер и Фернандо Йоренте с глава реализира второто попадение в двубоя.

В 38-ата минута Андреа Бардзали си вкара автогол след центриране отляво на Маноло Габиедини.

В края на първата част "бианконерите" си върнаха аванса от два гола, след като Видал беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу чилийския халф.

В средата на втората част Маноло Габиадини отново върна гостите в срещата, разписвайки се с удар отблизо при добавка. В 73-тата минута нов удар на Габиадини срещна напречната гредата на  вратата на гранда от Торино.

Пет минути по-късно Пол Погба оформи крайното 4:2 в полза на "Ювентус" с далечен изстрел с десния крак.

"Черно-белите" са лидери в Серия А с актив от 55 точки. Намиращият се на второ място състав на "Рома" има осем точки по-малко. "Сампдория" записа втора шампионатна загуба под ръководството на треньора Синиша Михайлович, което пое тима в края на ноември. "Синьо-белите" са на 12-а позиция с 21 точки.