31 медала завоюва видинският клуб по кану-каяк "Ванто" в Пловдив

Спортен клуб по кану-каяк "Ванто" Видин спечели 8 златни, 16 сребърни и 7 бронзови медала от завършилият държавен индивидуален шампионат в Пловдив, съобщи за РАДИО ВИДИН Валери Недялков. Видинските гребци са на второ място в страната във всички възрасти по точки, след представителите на "Тракия" Пловдив. Борис Недялков стана трикратен републикански шампион в дисциплината едноместен каяк на 500, 1000 и 5000 метра. Само седмица преди републиканското първенство Борис се класира на шесто място на Европейското първенство за юноши на каяк четириместен и на седмо в каяк едноместен. Също три златни медала спечели и Калоян Ангелов два на кану едноместно и един на двойка с Радослав Алексиев. Радослав бе най-добър и в спринтовата дисциплина кану едноместно на 200 метра. Най-голямата изненада на видинския каяк бе представянето на Николай Милев при юноши младша възраст. Николай спечели златен сребърен и бронзов медал на едноместна лодка, а по-късно участва и при големите в старша възраст, където взе бронзов медал. С медали от първенството се завърнаха и Ивон Цветанова - спортист № 3 на Видин за миналата година, Галин Георгиев в каяк едноместен 200 метра и др.

Видинското гребане изненада съперниците си с това, че спечели медали в най-трудните дисциплини - едноместни лодки, където конкуренцията е и най-голяма. След СК "Ванто" останаха в класирането отбори с традиции и национални състезатели, които водят подготовката си в спортни училища като "Локомотив" Русе, "Асеновец" Асеновград, ЦСКА, "Левски" и др. След пауза от около 30 години, видинският кану-каяк се завърна в призовата тройка в страната.
По публикацията работи: Борис Борисов